Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-15:30 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 480 Kč a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Vaše osobní údaje neposkytujeme třetím osobám. Můžete se kdykoli odhlásit.

Twisto - odložená platba

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Léčebné účinky drahých kamenů. Jak si vybrat ten správný?
10.11.2019

Léčebné účinky drahých kamenů. Jak si vybrat ten správný?

Existuje několik způsobů, jak si vybrat šperk z přírodních kamenů (minerálů). První osvědčený způsob a co vás rozhodně nezklame, je vaše intuice. Všímejte si, jaké barvy, tvary či textury se vám líbí, které vás přitahují. I přesto, že u každého kamene je určitý popisek, k čemu se hodí, vaše podvědomí si dokáže vybrat samo. Důvěřujte mu více, než je v daném popise uvedeno. Pokud vám váš šestý smysl nenapovídá, pak je dobrým rádcem daný popisek. Níže naleznete stručné shrnutí o působení kamenů, které v našich špercích nejčastěji používáme.

A

ACHÁT – kámen dodávající citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání.

VHODNÉ PRO ZNAMENÍ: Štír, Býk

AKVAMARÍN - kámen naděje a lásky, vnáší do naší mysli pocit spokojenosti, zmírňuje podrážděnost a agresivitu.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Ryby, Beran, Býk, Štír, Vodnář, Blíženci, Váhy

AMAZONIT – mimořádně uklidňující kámen s obdivuhodnou filtrační schopností. Navozuje klid duše, pocit bezpečí, rovnováhu a harmonii. Pomáhá při nervozitě a výkyvech nálad.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Vodnář, Panna, Rak

AMETHYST – je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu.

VHODNÉ PRO ZNAMENÍ: Beran, Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby

AVANTURÍN - je kamenem radosti, rozvahy a vnitřního klidu, ničí negativní pocity a myšlenky.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Býk, Rak, Střelec

 • MODRÝ AVANTURÍN - kamenem štěstí, moudrosti a vědy, vhodný pro meditace. Pomáhá uklidnit a tišit utrápené emoce. Rozptyluje negativní myšlenky, dává pocit vyrovnanosti a duševní pohody.

         VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Vodnář, Blíženci, Lev, Štír, Střelec

 • ZLATÝ AVANTURÍN -  kamenem na zahnání obav a fobií všeho druhu. Snižuje stres a působí proti depresi. Zvyšuje naši důvěru v sebe sama a dodává nám vitalitu.

  VHODNÝ PRO ZNAMENÍ:  Lev, Váhy, Vodnář

E

EPIDOT (UNAKIT) - je zklidňujícím kamenem napomáhající k uvolnění vnitřního a vnějšího napětí. Skvělým pomocníkem v boji proti stresu, úzkosti i sebelítosti. Udržuje soustředění, bez ohledu na situaci, v níž se nacházíte.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Váhy, Býk, Beran, Rak

F

FOSILNÍ KÁMEN (VÁPENCOVÁ ZKAMENĚLINA) - velmi univerzálním léčivým kamenem používaný k posílení léčebných vlastností jiných kamenů, podporuje očišťování, přitahuje pozitivní myšlenky.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Blíženci, Rak

H

HEMATIT – pomáhá při neklidu a nespavosti, pocitech beznaděje a nejistoty, podporuje paměť

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Štír, Beran

HOWLIT (MAGNEZIT) - přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci. Dodává harmonii a odolnost vůči stresu. Překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Rak, Váhy, Beran, Vodnář

J

JADEIT (NEFRIT) ochrany a harmonie. Je symbolem klidu a míru. Přitahuje štěstí a přátelství, uklidňuje mysl a uvolňuje podrážděnost,dodává odvahu projevit sebe sama.

 VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Rak, Váhy, Ryby

JASPIS - ochranný kámen před fyzickými i duševními riziky - přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, uklidňuje mysl. Pohlcuje negativní energie.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Panna, Vodnář, Ryby, Beran (červený jaspis)

K

KŘEMEN (KŘIŠŤÁL) - kámen klidu, rovnováhy a harmonie. Je naprosto univerzální a působí na všechny neduhy, používá se jako doplňkový kámen ke všem ostatním.

 • Modrý křemen je velmi vhodný při meditacích či józe, pomáhá sebeovládání. Podobně jako mnoho modrých kamenů modrý křemen podporuje logiku, rozvoj, prohlubuje meditaci. Pomáhá vyjádřit se přesnými slovy, odstraňuje trému při projevech, pohovorech či zkouškách. Přináší klid a rovnováhu k učení, soustředění, meditování, otevírá třetí oko.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Lev, Beran, Blíženci

MAGNEZIT (HOWLIT) - přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci. Dodává harmonii a odolnost vůči stresu. Překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Rak, Váhy, Beran, Vodnář

L

LÁVOVÝ KÁMEN je silným ochranným kamenem a dodává svým majitelům silnou pozitivní energii. Je symbolem životní rovnováhy, cílevědomosti a je zasvěcený léčení a uzdravení

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Váhy, Štír, Kozoroh, Beran

LABRADORIT - kámen intuice, meditace a aury. Podporuje rozvoj intuice a přináší nové myšlenky. Odstraňuje negativní energie útočící na auru. Podporuje intelektuální a duchovní rozvoj.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Kozoroh, Ryby, Vodnář

LAPIS LAZULI - duchovní kámen, který je vhodný pro meditace. Přináší klid a mír. Odstraňuje napětí, stres a strach. Ochranný kámen, hlavně pro děti.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Váhy, Střelec, Panna

M

MALACHIT - silný ochranný kámen., který pohlcuje negativní energii a uklidňuje nervovou soustavu, podporuje klidný spánek a zlepšuje intuici.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Býk, Štír

N

NEFRIT (JADEIT) – kámen snů, ochrany a harmonie. Je symbolem klidu a míru. Přitahuje štěstí a přátelství, uklidňuje mysl a uvolňuje podrážděnost,dodává odvahu projevit sebe sama.

 VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Rak, Váhy, Ryby

O

OBSIDIÁN - je silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí, dokáže posilovat svého nositele. Přináší pomoc vysoce citlivým lidem.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Střelec, Kozoroh, Blíženci, Vodnář, Váhy, Štír

ONYX - je kamenem dodávajícím sílu a odvahu, ochraňuje před negativitou, mírní deprese. Podporuje sebevědomí, soustředění a pokoru, sebekontrolu.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Kozoroh, Lev, Panna, Štír

OPALIT - je kámen klidu a lásky, vhodný pro tlumení deprese a úzkosti, přináší klid a vyrovnanost

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Kozoroh, Panna, Rak, Ryby, Štír, Váhy, Vodnář

R

RODONIT - kámen štěstí, radosti a lásky. Pomáhá relaxovat a zvládat chaos a přináší klid do všech extrémních situací, obecně nastoluje u člověka rovnováhu.

 VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Beran, Býk, Rak

RŮŽENÍN - symbol lásky, krásy a uzdravování, neutralizuje vliv nezdravého prostředí na lidský organismus

 VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Býk, Váhy

RUBÍN V ZOISITU – kámen přeměňuje negativní energii na pozitivní, pomáhá zvládnout obtížné životní situace a stresové stavy.

 • Rubín je kamenem bohatství i ochrany. Vytváří štít proti všem druhům útoků. Představuje sílu a energii. Uvádí do rovnováhy činnost srdeční čakry. Podněcuje touhu po životě a sexuální aktivitu. Zahání strach, smutek a negativní myšlení. Zajišťuje klidný spánek bez nočních můr.
 • Zoisit přináší povzbuzení, uvolňuje dávné vzpomínky a pomáhá nám se s nimi vypořádat. Pomáhá nám překonat sebedestruktivní sklony a inspiruje nás k tomu, abychom vzali život do vlastních rukou.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Kozoroh, Beran, Rak, Lev, Střelec

S

SODALIT – mezi modrými kameny má nejintenzivnější vibrace, spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a představivost, rozvíjí a zklidňuje mysl, dodává odvahu

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Panna, Střelec, Vodnář

SLUNEČNÍ KÁMEN – kámen silně nabitý energií Slunce, vnáší do života radost a světlo. Působí proti depresi. Dodává tělu velké množství fyzické energie v době stresů a nemocí. Je též ochranným kamenem.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Lev, Váhy, Ryby

T

TYGŘÍ OKO - ochranný kámen. Nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Odráží negativní energie, uklidňuje rozbouřenou mysl, destruktivní emoce a deprese.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Blíženci, Lev, Panna

TYRKYS - ochranný, silný léčivý kámen, kámen štěstí. Vhodný pro meditace, dodává sílu, přináší vnitřní klid, působí proti depresi a strachu.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby

V

VÁPENCOVÁ ZKAMENĚLINA (FOSILNÍ KÁMEN) - velmi univerzálním léčivým kamenem používaný k posílení léčebných vlastností jiných kamenů, podporuje očišťování, přitahuje pozitivní myšlenky.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ: Blíženci, Rak

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Vaše osobní údaje neposkytujeme třetím osobám. Můžete se kdykoli odhlásit.
Jsme registrovaní na puncovním úřadě.

       https://im9.cz/cb/78583-3.png

Kontakty
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 9-15:30 hod.)
© 2020 Jewellis.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz